Vezměte svou rodinu do Zoo Brno a zažijte nezapomenutelný rodinný den EKOFILMu! Pro malé i velké návštěvníky máme připravenou interaktivní stezku s úkoly, kde na vás čeká celkem 6 stanovišť. A potkáte i se známými postavami z Déčka!
49. ročník festivalu je na obzoru! Připravte se na nejstarší filmový festival o životním prostředí v Evropě, který vás zavede do světa špičkových dokumentů, inspirativních workshopů, přednášek a besed s odborníky a osobnostmi z různých oborů. Výjimečný bude i festivalový rodinný den v Zoo Brno.
Přípravka na střední a vysoké umělecké školy je určena především pro děti a studenty, kteří se potřebují připravit na příjímací zkoušky, ale i pro žáky kteří by se rádi rozvíjeli v klasické kresbě nebo malbě, ale na umělecké školy se nechystají.
Vyzkoušejte si, jak se Vám pracuje s jemnou, ale i živelnou technikou malby akvarelem. Pod vedením lektorky Lucie Zikánové se naučíte základní techniky při tvorbě s akvarelem, budete mít možnost experimentovat a odhalit svůj osobitý styl. Individuální přístup zajištěn.
Výstava zkoumá možné pohledy na prázdnotu, pomíjivost a konečnost jevů, věcí a bytostí, a věnuje se začátkům obsaženým v koncích. Kde končí to, co je nám důvěrně známé, přichází začátek něčeho, co nám může poskytnout nové poznání.
Brno do r. 1945 mělo početnou německou menšinu. Pro ni se stala osudnou druhá světová válka a zejména události odsunů po jejím konci. Proč jejich absence poznamenala tvář města? Jak moc byla zpřetrhána kulturní kontinuita? Na tuto otázku odpovíme konfrontací s bývalými i současnými dominantami města
Mluvíme-li o Brnu do roku 1945, musíme zmínit početnou německou menšinu. Pro ni se staly osudnými léta druhé světové války a zejména události odsunů po jejím konci. Proč tato nenadálá absence poznamenala tvář města? Jak moc byla zpřetrhána kulturní kontinuita? Na tuto otázku odpovíme na procházce.
Procházka, na které připomeneme nejstarší dějiny židovského obyvatelstva města Brna, a především jejich dramatické osudy v první polovině 20. století. Navštívíme několik objektů s těmito dějinami spojených, z nichž některé vypadají dnes úplně jinak a některé zanikly úplně.
Dnešní brněnští Romové, žijící v celém městě, jsou vesměs potomky slovenských a maďarských Romů, kteří do Brna přišli stejně jako mnoho Čechů po druhé světové válce. V předválečném Brně žili usedlí moravští Romové, a mnozí další přicházeli tábořit u předměstských hostinců nebo na nábřeží Svitatavy.